Historie Fireworks

Pokud si myslíte, petardy a ohňostroje na vynález moderní doby, jste na omylu. Počátky ohňostroj pocházejí ze starověké Číny a jsou spojeny s objevením černého prachu (často mylně nazýván střelný prach).

Složení prášku

černý prach byl, stejně jako většina výbušných směsí složených ze dvou hlavních látek: d'Oxydační a pohonných hmot. Oxidace dusičnanu draselného činidlo se používá jako látka, která uvolňuje kyslík při zahřátí. Paliva při vysokých teplotách se používá na světlo s aktivním uhlím síru. Dobrá směs látek, aby se střelný prach.

alchymisté

První zmínky o datu střelného prachu ze sedmého a devátého století v Číně. Jsou to alchymisté, kteří vynalezli. Za prvé, prášek byl použit v raketami a barevné ohňostroje, a později jeho potentiela byly použity během války. Jeho přesné složení popsal vojáků. Postupem času se rozšířila do Japonska, v arabském světě a možná i do Evropy.

rituál

Prášek zbraň měl nejen armádu, ale stal se důležitým prvkem v průběhu rituálů. Ohňostroj Ohňostroj zvuk, který dělal různé zvuky představil síly zla. Proto se stává součástí velkých událostech života, stejně jako smrt, narození, sňatek a oslava nového roku. Dnes víme, akcí pořádaných ohňostrojů. Ty se osvědčily velmi dobře Confetti děla.

přítomný

Čína se již po staletí udržuje svou pozici jako výrobce a největším exportérem ohňostrojů a konfety zbraň. Čína Liuyang City, provincie Hunan, známý v čínském městě d'arttifice světel. V posledních letech dílny zakázaly nelegální ohňostroj, a investovaly do vzdělání a zlepšování výrobních technologií. Ohňostroje jsou tradice sahá více než 1400 let. Pompony

interaktivní tabule interaktivní tabule